Najnowsze Wpisy

Eviva l’arte! Czyli O Sztuce W Czasie Epidemii

Koronawirus pokrzyżował plany chyba każdemu. Łącznie ze mną. Dlatego zostałem zmuszony do podjęcia dość ciężkiej dezycji…

Nie będę udawać, że nic się nie wydarzyło. Nie będę też robić dobrej miny do złej gry. Nie będę Was okłamywać. Chyba najwyższy czas porozmawiać o tym jaki 2020 jest, a nie jaki miał być.

Czytaj dalej „Eviva l’arte! Czyli O Sztuce W Czasie Epidemii”

7 Aspektów, Jak Mentalista Wzbogaci Event Firmowy

Jak Mentalista może wzbogacić event?

Przy organizacji imprezy firmowej – nie zawsze jest oczywiste, która atrakcja przyniesie najlepsze rezultaty.

Co sprawi, że goście zapamiętają wydarzenie na lata, a co może zniszczyć całkowicie atmosferę.

Dlatego postanowiłem przedstawić listę 7 argumentów, dlaczego mentalista zaproszony na impreze firmową – może okazać się strzałem w dziesiątke!

1. Elastyczna Rozrywka Na Event

Niektóre atrakcje, mogą być trudne do zarządzania lub modyfikowania. Dlatego czasami dochodzi do sytuacji, kiedy rozrywka jest z zupełnie innej bajki, niż reszta wydarzenia.

Mentalizm, dzięki dużej elastyczności i możliwości 100% „personalizacji”, wychodzi naprzeciw prawie każdemu motywowi przewodniemu.

Możliwość przygotowania przepowiedni, historii czy nawet całych efektów pod daną okazję sprawia, że trudno jest znaleźć bardziej elastycznego artystę niż mentalista.

Dzięki temu, na imprezie firmowej, każdy element będzie współgrał i tworzył jedność.

2. Minimalizm, Który Przynosi Maksymalne Efekty

Zadaniem mentalisty jest poprawne odgadnięcie myśli widowni.

Dlatego nie potrzebuje on, dużych rekwizytów, specjalnie przygotowanej sceny, czy chociażby specyficznego zaplecza technicznego.

Pomimo że pokazy mentalistyczne opierają się na interakcji artysty z widownią – to osiągają równie wielkie reakcje zachwytu.

Dobry mentalista na event firmowy, może przybyć, posiadając zaledwie kilka rzeczy w kieszeniach, aby wykonać wspaniały pokaz.

3. Zaangażowanie Gości Na Imprezie Firmowej

Mentalista zaproszony na event firmowy, jest atrakcją, która nie tylko pozwala ludziom, zobaczyć coś niesamowitego. Oni pozwalają na doświadczenie pełni rozrywki.

Dzięki temu, że pokaz jest interaktywny – goście biorą czynny udział w show. Burzy to zależność: widownia – artysta. Zamiast tego, tworzy się więź, między nimi, która sprawia, że ludzie „są częścią sztuki”.

Jeżeli zależy nam na tym, aby goście zamiast biernych obserwatorów – stali się czynnymi uczestnikami zabawy, to dobrym pomysłem na atrakcje jest mentalista lub iluzjonista. Na imprezę firmową te dwie atrakcje na pewno zaangażują ludzi.

4. Wyjątkowa Atrakcja = Wspomnienia Na Lata

Fakt, że mentalizm nie jest mainstream’ową rozrywką (w Polsce) – działa na jego korzyść.

Możesz zaoferować swoim gościom rozrywkę, której nie doświadczą nigdzie indziej, a co za tym idzie – zostanie zapamiętana na dłużej.

Możesz mieć pewność, że ludzie będą wspominać pokaz – długo po zakończeniu imprezy. Oznacza to, że pokaz mentalisty nie tylko ożywi wydarzenie, ale również utrwali ją w pamięci gości.

5. Zaskoczony Gość To Zadowolony Gość

Przez pryzmat tego, że spora część imprez firmowych jest organizowana cyklicznie – bardzo łatwo jest popaść w monotonie.

Uczestnicy takich imprez mogą stracić zainteresowanie kolejnym „takim samym” pokazem.

Pokaz mentalisty na eventcie rozwiązuje ten problem, ponieważ gwarantuje, że zgromadzeni ludzie – nigdy nie mieli styczności z podobnym widowiskiem na żywo.

Oznacza to, że będą zaskoczeni zarówno umiejętnościami artysty, jak i samym faktem jego obecności „na wyciągnięcie ręki”.

6. Elegancja, Która Oddaje Atmosferę Eventu

Samo wyobrażenie postaci mentalisty kojarzy się z elegancją.

Dodatkowym atutem jest fakt, że w przeciwieństwie do wielu innych wykonawców – mentalista pracuje osobowością.

Artysta zajmujący się czytaniem w myślach musi być czarujący i towarzyski, aby poprawnie wykonywać swoją pracę.

Dlatego jego obecność wpasuje się w event, nie tylko ze względu na elegancki wygląd, ale również dzięki prawdziwie gentlemańskim zachowaniom.

7. Niezawodność Wpisana W Repertuar

Pomimo że sztuka mentalizmu jest trudna do opanowania, to na imprezach firmowych używa się tylko „niezawodnych” metod.

Dzięki takiej decyzji, pokazy przebiegają płynnie i bezbłędnie – nie tracąc na jakości.

W odróżnieniu od iluzji, mentalizm nie opiera się w tak dużej mierze na „sprawności dłoni”, a co za tym idzie, nie jest, aż tak narażony na ujawnienie sekretów.

Szukasz Atrakcji Na Event?
Nie Szukaj Dalej!

Jeżeli organizujesz imprezę firmową i potrzebujesz rozrywki, która posiada wszystkie siedem wymienionych właściwości – zapraszam Cię do zapoznania się z moją ofertą!

Oczywiście wszystkie te aspekty, mają swoje przełożenie na większości uroczystości, więc jeśli organizujesz wesele, targi lub inne wydarzenie – rzuć okiem na mój pełny zakres usług.

Nie Chcesz, Żeby Ominął Cię Kolejny Artykuł?

To Co? Jeszcze Jeden Wpis?

Czym Jest Mentalizm

Kilka słów o sztuce mentalizmu – z perspektywy jedynego telepaty w Polsce

Czym Jest Mentalizm

Kilka słów o sztuce mentalizmu – z perspektywy jedynego telepaty w Polsce

Mentalizm Jako Dziedzina Iluzji

Wiele stron, forum czy ludzi przekonuje, że mentalizm jest prawdziwy i opiera się na faktycznych zabiegach psychologicznych czy paranormalnych.

Nie można być dalej od prawdy.

Mentalizm był, jest i będzie – gałęzią sztuki iluzji. Tak samo jak oszustwa karciane, lewitacja, czy chociaż pojawianie monet.

Czy Mentalizm Jest Prawidzwy?

Każdy mentalista, chciałby żeby był i robi co może, żeby wyglądał na prawdziwy. Niestety tak jak napisałem wyżej – jest to iluzja. Sprytne złudzenie, które ma sprawiać wrażenie tego, że doświadcza się rzeczy absolutnie niemożliwych.

Istnieje dużo różnych form prezentacji i tworzenia „argumentów” dla prawdziwości tej sztuki.

Niektórzy twierdzą, że posługują się mową ciała i dzięki jej pomocy odgadują myśli. Niektórzy łączą się z zaświatami. A jeszcze inni nazywają się Telepatą 😉

Ale ostatecznie każdy z nich jest iluzjonistą.

Sztuka Mentalizmu – W Skrócie

No dobrze, ale mówię o tym, że mentalizm jest iluzją – nie mówiąc czym jest dokładnie.

W bardzo dużym skrócie, jest on:

– Czytaniem w myślach
– Przewidywaniem przyszłości
– Tworzeniem paranormalnych zjawisk
– Wykrywaniem kłamstw
– Odczytywaniem osobowości

W wielu przypadkach – każdym z powyższych jednocześnie

Czym Dla Mnie Jest Mentalizm

Każda dziedzina sztuki polega na ekspresji i wyrażaniu siebie.

Mentalizm nie jest wyjątkiem.

Dla mnie jest to przede wszystkim możliwość ubrania w słowa i czyny swojej filozofii życia.

Delikatność i teatralność mentalizmu – pozwala mi na uwolnienie empatii i chęci pomocy ludziom, pomagając im spojrzeć na życie z innej perspektywy.

Co Mentalizm Oznacza Dla Ludzi

Oderwanie się od szarej rzeczywistości w aktualnych czasach – jest na wagę złota.

Tym bardziej cieszę się, że posiadam narzędzia, dzięki którym mogę dać swojej widowni możliwość odpoczynku.

Doznanie niemożliwego jest jednym z najpiękniejszych uczuć jakich możemy doznać – dlatego uważam mentalizm za tak potężną dziedzine sztuki.

Dobrze wykonany pokaz mentalizmu może dać pełne spektrum emocji. Od strachu, przez zaciekawienie i zachwyt, na śmiechu kończąc.

Dlatego, oprócz wyjątkowego przeżycia i unikalnych wspomnień – iluzja ma duży potencjał, żeby zapewnić ludziom katharsis.

Jak Nauczyć Się Mentalizmu

O ile nie zaczynasz czytania moich słów od tego akapitu – to wiesz, że jest to umiejętność, a nie wrodzone zdolności paranormalne.

Co za tym idzie – można się tego nauczyć.

Nie jestem fanem podawania wszystkiego na złotej tacy – ponieważ mi nigdy nie były podawane informacje skąd czerpać wiedzę. Mimo to, w ciągu paru lat ciężkiej pracy dostałem się do ścisłej czołówki mentalistów w Polsce.

Niemniej, trochę Ci ułatwię poszukiwania.

Z racji, że mentalizm jest nieodłączną gałęzią sztuki iluzji – można się domyślić, że wśród magicznego środowiska znajdzie się sporo osób, które mogą Ci pomóc w zbieraniu materiałów.

Jednak zanim ruszysz w poszukiwaniu książek, nagrań i rękopisów – pamiętaj, że mentalizm to dużo więcej niż sprytne sztuczki i cwane udawanie czytania w myslach.

To forma sztuki i jak każda sztuka wymaga poświęcenia i pracy.

W każdym razie, na początek możesz sprawdzić ofertę sklepów magicznych – a potem iść po nitce do kłębka!

Powodzenia

Alex Cerveau

Nie Chcesz, Żeby Ominął Cię Kolejny Artykuł?

Zasubskrybuj i bądź na bieżąco!

To Co? Chcesz Przeczytać Jeszcze Jeden Wpis?